Υποβολή δηλώσεων για τη συμπλήρωση υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ06, ΠΕ07 και ΠΕ86

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ06, ΠΕ07 και ΠΕ86, που υπηρετούν οργανικά ή με απόσπαση στο ΠΥΣΠΕ Ημαθίας και δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό διδακτικό τους ωράριο στο σχολείο της οργανικής τους θέσης ή προσωρινής τοποθέτησής τους, όπως υποβάλουν στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ, με e-mail ( mail@dipe.ima.sch.gr ), τη συνημμένη δήλωση συμπλήρωσης υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου, από 19-08-2021 έως και 23-08-2021 και ώρα 9.00΄.

Επισημαίνουμε ότι για τη διάθεση ωραρίου των εκπαιδευτικών θα ληφθούν υπόψη, εκτός από τις δηλώσεις προτίμησης, οι λειτουργικές ανάγκες των συστεγαζόμενων και των όμορων σχολικών μονάδων, οι ομάδες των σχολείων, το κόστος των οδοιπορικών εξόδων, καθώς και η κάλυψη του υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου.

Συνοδευτικά, σας αποστέλλουμε :
1. Πίνακα λειτουργικών κενών ανά κλάδο
2. Έντυπο δήλωσης συμπλήρωσης υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου.

Ο ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΤΟΥ Δ/ΝΤΗ
Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ